KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13305017
nr 1330 5017
Wladyslaw Chmielinski
(1911-1979), Polen
Akvarell, "Motiv från Warszawa". Signerad, Motivet: 33x23,5cm
Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 25 maj 2020
kl 20:20:42
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
- Klassiska
25 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Wladyslaw Chmielinski
Läs mer om Wladyslaw Chmielinski