KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13305017

nr 1330 5017

Wladyslaw Chmielinski

(1911-1979), Polen

Akvarell, "Motiv från Warszawa". Signerad, Motivet: 33x23,5cm

Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 25 maj 2020
kl 20:20:42

  • Klassiska
  • 25 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Wladyslaw Chmielinski

Läs mer om Wladyslaw Chmielinski